Jak se stát členem KDU-ČSL

Naše politická strana uvítá zájem lidí o politiku a veřejné dění v naší zemi. Jednou z možností je i vstup do politické strany, která je vašemu smýšlení nejbližší a činností v ní pomáhat tvořit slušnou a poctivou politiku.

Pokud uvažuje o členství v KDU-ČSL, nejdříve si přečtěte stanovy. Ty vám pomohou se zorientovat v základní struktuře organizace strany. Pokud jste se rozhodli, nejjednodušší je kontaktovat nejbližší místní organizaci. Jejich přehled i se jmény předsedů najdete zde. Můžete také kontaktovat okresní kancelář nebo kteréhokoliv člena okresního výboru. Rádi vám poradí a pomohou. Potom stačí vyplnit přihlášku a odevzdat ji předsedovy či kterémukoliv členu příslušné místní organizace, které chcete být členem. Případně ji můžete odevzdat v okresní kanceláři. Podle stanov člena přijímá výbor místní organizace po vyjádření okresního výboru. Není možné se stát členem KDU-ČSL, pokud jste byl členem či spolupracovníkem StB nebo členem Lidových milicí. To i přesto, že se dá jen těžko předpokládat, že by tito lidé měli o členství u nás zájem.

Můžete se stát i členem některé ze spolupracujících organizací jako jsou Mladí lidovci, Mladí křesťanští demokraté, Senior klub, či Sdružení žen KDU-ČSL. Členství v těchto organizacích není podmíněno současným členstvím v KDU-ČSL.