Akce „KOLA PRO AFRIKU“ se rozjela nečekaně úspěšně.

První sběrné místo starších, nebo nepotřebných kol, které zřídili členové KDU-ČSL v Náměšti na místní faře se za sobotu téměř zaplnilo. 25 kol a také náhradní díly a nářadí se sebralo pouze v sobotu při putování „OD KŘÍŽKU-KE KŘÍŽKU“ od 9 do 17 hodin. Lidé je přiváželi z Náměště i celého regionu díky propagaci v médiích. O této charitativní akci přinesl informaci místní tisk, vysílal se i hodinový pořad na televizi NOE. „Díky naší skvěle fungující okresní organizaci jsme mohli zapojit i další MO a to v Moravských Budějovicích, Jaroměřicích, Mohelně a Hrotovicích. Ve čtvrtek jedeme svážet další kola z okolí, kde se nám hlásili starší lidé bez možnosti svozu. Pojedeme po trase Kramolín ( 17:00), Mohelno (17:20), Lhánice (17:40), Senorady (18:00),  Kladeruby (18:20), Sedlec( 18:30), Vícenice (18:40). Kdo by se chtěl tedy ještě v těchto obcích ke sbírce přidat, může přijít v uvedené časy k obecním úřadům vyjmenovaných obcí. O každém darovaném kole se vede evidence a dárce dostane potvrzení.“

Další centrální sběrné místo vzniklo díky obětavosti pana starosty Josefa Herbrycha v městysi Rokytnice nad Rokytnou. Stačí mu zavolat na telefon 728 350 802 a domluvit si čas předání kola.

„Lidé se rádi tímto způsobem zbaví nepoužívaných bicyklů. Vyhodit na sběrný dvůr se jim ho nechce, ale jezdit už na něm také nikdo nebude. Proto v akci pokračujeme a uvažujeme ještě o větší propagaci“, uvedl předseda okresní organizace KDU-ČSL Jaroslav Hrubý, který sběr organizuje společně s panem Jaroslavem Karmazínem v Náměšti. „Přijel se v pondělí za námi podívat i pan Posolda, který tento projekt vymyslel. Neskrýval dojetí a překvapen byl také dárcem, který přinesl zároveň i s kolem 300 Kč, aby prý bylo něco na dopravu do Ghany. Lidé stále ještě cítí potřebu pomáhat a to je pozitivní zpráva, která by v záplavě těch negativních neměla zapadnout“, přidává zážitky z víkendu Hrubý.

Kdo má tedy ještě zájem věnovat kolo, a může ho dopravit třeba až do Náměště, ať zavolá na telefon 724 680 012. Více informací o projektu naleznete na stránkách www.kolaproafriku.cz a také na www.kdutrebicsko.cz.

 

Kontaktní osoby pro sběr „Kol pro Afriku“ na Třebíčsku
Jaroslav Hrubý
Náměšť nad Oslavou
724 680 012
Josef Herbrych
Rokytnice nad Rokytnou
728 350 802
Lenka Koláčná
Mohelno
732 659 812
Marie Vorlíčková
Jaroměřice nad Rokytnou
605 720 952

Orel Moravské Budějovice

Petr Žák

Moravské Budějovice 724 296 146

 

K akci se připojil Orel Moravské Budějovice, který bude sbírat kola každá pátek mezi 15 - 18 hodinou v orlovně na ulici Chelčického 885 Moravské Budějovice ( vedle domu s pečovatelskou službou).