TISKOVÁ ZPRÁVA

Jan Kasal kritizoval vládu ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

KDU-ČSL                                                             Jan Kasal
to lepší v nás                                      předseda KV KDU-ČSL kraje Vysočina 

Tisková zpráva
 
Kasal kritizoval vládu ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost
Jihlava – Lidovci na Vysočině se ostře pustili do krajské vlády ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost, která se v některých okresech začíná blížit dvaceti procentům. To je podle představitelů KDU-ČSL nejvíce za posledních deset let. Podle KDU-ČSL by se mělo vedení kraje problémem nezaměstnanosti urychleně začít řešit.
            „Sociální demokraté by se měli přestat zabývat tím, jak obejít zákon v hrazení poplatků u lékaře a konečně začít řešit problémy desítky tisíc lidí na Vysočině,“ vytkl liknavost v boji s nezaměstnaností přestavitelům kraje krajský předseda KDU-ČSL Jan Kasal. Podle Kasala by peníze za poplatky mohly výrazně pomoci v hledání nových investorů i podpoře stávajících zaměstnavatelů.  
            „Nezaměstnanost ohrožuje na Vysočině stovky rodin, které například nemají na splácení úvěrů a hypoték a hrozí jim, že přijdou o bydlení. Proto by se měl kraj začít situací okamžitě zabývat,“ uvedl krajský zastupitel za KDU-ČSL Jaroslav Hulák. Podle Huláka by se měl minimálně zdvojnásobit grantový program Fondu Vysočiny na podporu drobných a středních podnikatelů. Ti podle lidovců vytvářejí další pracovní místa, která tolik chybí.
„Rozhodně není možné stát s rukama v klíně a čekat, že to za nás někdo v  Bruselu vyřeší. Těch receptů na účinný boj s nezaměstnaností existuje dle historických zkušeností opravdu několik. Například nezaměstnaní mohli v mnoha obcích a městech pomoci zvládnout sněhovou kalamitu nebo dělat jiné veřejně prospěšné práce,“ uzavřel Kasal.
 
 
          Krajská kancelář KDU–ČSL kraje Vysočina
          Masarykovo nám. 17, 586 01 Jihlava; Antonín Holub, krajský tajemník; tel.: +420 567 305 804, +420 731 118 761

          email: holub@ji.cz; www.kduvysocina.cz; www.kasal.cz