Tak máme po volbách, paní Müllerová!

ČSSD  nám svrhne vládu, aniž by měla připravený scénář, co dál. Když oba překvapení hlavní aktéři pochopí, že by se znemožnili pokusy o sestavování vlády a vzájemnými vyhlašováními nedůvěry, dohodnou se na takovém malém pokřivení Ústavy. Ačkoliv po sobě na mítincích házejí vajíčka i kamení, vytvoří společně vládu loutkových odborníků. Pro veřejnost přijatelná a populární vláda připravuje zcela nepopulární kroky. Začnou se chystat předčasné volby a do roztočeného soukolí milionových předvolebních kampaní hodí potměšile hrst písku několik politiků, kterým už zjevně další pšenka nepokvete. Skřípot, lomoz, prach a kouř…Takže se opět naši dva hlavní aktéři dohodnou, že si raději přizpůsobí zákony sobě, než by se jimi pokusili řídit. Přitom ještě stíhají nadávat své vládě za chystání rozpočtu a zároveň si ve svých sekretariátech mnou čisté ruce, protože někdo za ně udělá špinavou práci. Následuje veletoč Jiřího Paroubka, na který musí mít i cvičený gymnasta velmi pružnou páteř.

Komunisté slibují důchodcům minimální důchod 10.000 Kč, pracujícím minimální mzdu 14.000 Kč a vláda chystá utažení opasku všem. Česká koruna posiluje až k 25 Kč na Euro. Na internetu se dočítám, že se Jiří Paroubek ztotožňuje s Napoleonem. Josef Švejk se někde za stromem chechtá, až se za břicho popadá.
A já marně čekám, kdy si někdo z těch, co o KDU ČSL tvrdí, že za každou cenu sedíme v každé vládě, všimne, že na takovém stylu vedení naší země se opravdu nepodílíme.