12. ročník ochutnávky vín v Jaroměřicích nad Rokytnou je již minulostí

"     Pod taktovkou místní organizace KDU ČSL v Jaroměřicích nad Rokytnou se dne 27.4.2019 v Lidovém domě konala tradiční ochutnávka moravských vín – letos již 12. ročník.

     Pro nás jako pořadatele je to již takřka rutinní záležitost a je namístě všem spolupracovníkům upřímně poděkovat.

     Hlavní dík pak patří všem, kteří buď přímo nebo nepřímo přispěli vzorky vín. Protože bez vína není ochutnávka! Každá minulá ochutnávka nastavuje laťku té budoucí a opět jsme ji překonali – 123 vzorků vín znamená opět rekord. A nebyla to vína ledajaká – dárci vzorků si dali záležet a v nabídce byla vynikající vína s nejrůznějšími přívlastky.

     Sál byl připraven včetně pohoštění, které mizelo před očima. Děvčata připravila chutné netradiční pomazánky, škvarková pak patří k těm tradičním.

     Během uplynulých let jsme zkoušeli zpestřit průběh nejrůznější hudbou, v posledních 3 letech si již nedokážeme ochutnávku představit bez cimbálové muziky. Našim muzikantům ze Zlína patří další naše poděkování.

     Jsme rádi, že k nám našlo cestu i vedení města, pan starosta, radní i zastupitelé.

     Naším cílem není zisk, i když příspěvek farnosti i naší organizaci na činnost se vždy hodí. Největší odměnou je pro nás sál plný spokojených návštěvníků.

    Sečteno a podtrženo, všichni se již těšíme za rok na další ročník ochutnávky! Nechť vinná réva pučí, hrozny zrají a jejich přeměna v nápoj nápojů se vydaří.

 

MUDr. Tomáš Preininger

Předseda MO KDU-ČSL v Jaroměřicích nad Rokytnou

" " " " " " " " " " " " " "