Farní den v Mohelně

"Předposlední prázdninovou sobotu jsme v Mohelně věnovali přípravám a společnému prožítí Farního dne. K dobrému jídlu a pití nechyběl bohatý program pro děti i dospělé spojený  s prohlídkou místní fary. Snad nikdo z návštěvníků si letos nenechal ujít vzácnou příležitost  navštívit  i Muzeum  Mohelenska, které je dočasně umístěno v prostorách farního dvora, a nabízí k shlédnutí archeologické  nálezy z našeho nejbližšího okolí. Mapuje historický vývoj Mohelna  a okolí.

Po divadelním představení jsme měli možnost poodhalit, jak to chodí v životě europoslance – z dalekého Hradce Králové  přijal pozvání Tomáš Zdechovský, který je považován za odborníka na krizovou komunikaci, politický marketing a public relations.  Ochotně  a lidsky nám přiblížil svou práci v Evropském parlamentu, kde zastupuje Českou republiku v barvách KDU-ČSL.

Tomášova stranická kolegyně a kandidátka do senátu Mgr. Marie Dudíková seznámila návštěvníky Farního dne s programem, s kterým půjde do podzimního volebního klání s důvěrou v naši podporu.

Svojí osobitou hudební tvorbou zpříjemnilo sobotní odpoledne trio z Velkých Bílovic Marian a Úlety.

Děti se vydováděly na skákacím hradě a stanovištích s připravenými soutěžemi. Zklidnění pak našly ve farní  výtvarné dílně, kde si mohly vlastnoručně ozdobit vak na školní potřeby. I maminky se zde s radostí aktivně zapojily.

Vyvrcholením společného setkání bylo povídání s panem Samirem Asfourem o životě a poměrech v Izraeli a Palestině. Jeho svědectví života nás mohlo inspirovat k tomu, abychom si více vážili života v míru v naší zemi.

Opět – i letos – jsme se mohli na vlastní kůži přesvědčit o otcovské péči našeho Pána, který nám dopřál krásný den včetně příznivého počasí. Při sobotním rozednění ještě pršelo. Po celý den pak bylo nádherně a kolem 19.h opět začal padat z nebe tak drahocenný déšť, po kterém jsme v dlouhém období sucha volali. Díky za něj i za celý požehnaný farní den.

Lenka Koláčná

 

 

 

 

 

" "