Místopředsedové Mladých lidovců jsou z Třebíčska

V sobotu 20. února 2016 volili Mladí lidovci v Jihlavě nové vedení. Staronový předseda je Martin Polívka. Novými místopředsedy jsou Petr Karlík a Eva Fruhwirtová, oba z Třebíčska.

Do Jihlavy kromě členů z Vysočiny zavítal také celostátní předseda Mladých lidovců Vladimír Hanáček. Hosty byli Jaromír Kalina, náměstek jihlavského primátora, krajský předseda KDU-ČSL, Michal Stehlík, náměstek generálního ředitele pro výstavní a sbírkotvornou činnost v Národním muzeu v Praze, zároveň kandidát KDU-ČSL na post senátora a Petr Piáček, okresní předseda jihlavských lidovců.

Plnou podporu na předsedu získal Martin Polívka. Obměna nastala na pozicích místopředsedů. Nově se jím stal Petr Karlík z Moravskobudějovicka a Eva Fruhwirtová z Třebíčska. Všichni tři se zúčastní celostátního sjezdu Mladých lidovců v Olomouci 5. března.

Nové vedení se chce ještě více zaměřit na aktivní fungování Mladých lidovců na Vysočině. „Vysočina má hodně šikovných mladých lidí. Problém je, že často „utíkají“ do Prahy a do Brna. Budeme se snažit aktivní mladé lidi se zájmem o společensko-politické dění sdružit a propojit tak, aby se nám podařilo vytvořit platformu pro setkávání a tvoření smysluplných debat a aktivit,“ shrnula Eva Fruhwirtová.

 

Podívejte se na web Mladých lidovců: http://vysocina.mladilidovci.cz/