Lidovci na Vysočině jdou do voleb s národními tématy

Jihlava – Lidovci z Vysočiny jdou do voleb s jasným vzkazem: Chceme podporovat českou ekonomiku a české výrobky. Podle jejich lídra Jana Kasala čeští zemědělci se potýkají s existenčními problémy, které jsou způsobeny nejen nespravedlivou dotační politikou, ale také tím, že čeští spotřebitelé nekupují české výrobky. Lidovci vidí zásadní problém právě u českých zákazníků, kteří dávají přednost dovezených produktům, čímž sami likvidují nejen české zemědělství....

„Musíme se zaměřit na přesvědčování českých spotřebitelů, aby kupovali české potraviny. Zelenina i ovoce často dozrává po cestě v kamionech a na pulty českých obchodů se dostává jídlo, které ztratilo svoji původní chuť,“ argumentuje místopředseda sněmovny Jan Kasal.
            „Je nutné zákazníkům vysvětlit, že koupí českých produktů nejenom pomáhají českému zemědělství, ale také svému zdraví. A rozdíly finanční jsou opravdu zanedbatelné,“ dodává Kasal.
 
Lidé mohou sami snížit nezaměstnanost
Podle lidovců nákupem českých potravin dochází k podpoře zaměstnanosti českých lidí a peníze zůstávají v republice. Podle odborníků je to jeden z řady způsobů jak snížit vzrůstající nezaměstnanost a pomoci české ekonomice.
            „Když přesvědčíme české spotřebitele, aby kupovali potraviny české produkce, podpoříme zaměstnanost našich lidí. Nesmíme se bát zahrát na vlasteneckou strunu, vždyť ostatní státy z toho už několik let těží,“ uzavírá Jan Kasal s apelem: České potraviny na český stůl.