Kancléřka Angela Merkelová podporuje ve volbách KDU-ČSL

Německá kancléřka a předsedkyně CDU Angela Merkelová přijala předsedu KDU-ČSL Cyrila Svobodu. Při setkání vyjádřila Cyrilu Svobodovi a celé KDU-ČSL podporu v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny.

 

„Německá kancléřka si přeje, aby KDU-ČSL ve volbách uspěla také proto, že silná pozice křesťanských demokratů může zabránit vzniku vlády opírající se jakýmkoliv způsobem o KSČM. V čase finanční a ekonomické krize je třeba, aby ve volbách uspěly zodpovědné strany rozhodnuté svést zápas o dodržování etických a hospodářských pravidel,“ uvedl předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda.

Německá kancléřka projevila při schůzce detailní znalost vnitropolitické situace v České republice. „Angela Merkelová je političkou, která se o Českou republiku soustavně zajímá z doby, kdy v Československu studovala. Má velký zájem na udržování co nejlepších vztahů mezi Spolkovou republikou Německo a Českou republikou,“ dodal šéf křesťanských demokratů. Spolková kancléřka současně ujistila Cyrila Svobodu, že KDU-ČSL je pro CDU českým partnerem v evropské politice.

Obě křesťanskodemokratické strany, CDU i KDU-ČSL, tvoří spolu s dalšími evropskými středovými a středopravými stranami nejsilnější uskupení v Evropském parlamentu - Evropskou lidovou stranu. Prezident EU, předseda Evropské komise i předseda Evropského parlamentu jsou členy Evropské lidové strany, v níž Českou republiku reprezentuje právě jen KDU-ČSL.

 
 
Martina Kaderová, tisková mluvčí KDU-ČSL