Jablkobraní

Srdečně zvme všechny pěstitele čehokoli na 1. ročník Jablkobraní - aneb " co že nám to letos vyrostlo".

Přijďte se i vy pochlubit svými výpěstky. Ukázky ovoce, zeleniny, květin, atd... z vašich zahrádek dopravte na farní zahradu do Náměště nad Oslavou do soboty do 12:00. Více naleznete v příloze a také na stránkách www.farnostnamest.cz. Těší se na vás MO KDU-ČSL a farníci z Náměště.

 

Výstava je soutěžní, hodnotí návštěvníci prostřednictvím soutěžních kupónů. Kategorie - Jablko, ostatní ovoce, zelenina, kuriozita. Kromě toho se ještě soutěží o nejlepší jablečný štrůdl.

Program: 13:00 - zahájení, 13:30 - přednáška o pěstování ovoce v našich podmínkách, 14:00 - hudební vystoupení souboru Ja.S, 14:30 - soutěž o ovocného jedlíka Náměšťska, 15:00 - přednáška o zdravotních účincích pěstování a požívání ovoce a zeleniny, 15:30 - vzpomínka na letošní Náměšťfest, 16:00 - vyhlášení výsledků soutěží

Po celou dobu je připraveno pro návštěvníky občerstvení, víno, burčák, mošt, svařák. Pro děti bude k dispozici trampolína a skákací hrad. K zakoupení budou hrnkované květiny z Kuroslep a další pěstební materiál z firmy ELLA.