KDU-ČSL Vysočina

Poslanec Kaňkovský pořádá seminář o kamenném hospici

2 týdny 2 dny ago
Poslanec Kaňkovský pořádá seminář o kamenném hospici Jan Mazanec Út, 05. 02. 2019 - 09:25 Začátek akce Pá, 22. 02. 2019 - 09:00 Konec akce Pá, 22. 02. 2019 - 14:00

Srdečně zveme na seminář pořádaný poslancem Vítem Kaňkovským, jehož cílem je podpora výstavby kamenného hospice v Kraji Vysočina a odborná diskuse k dalšímu rozvoji a financování hospicové a paliativní péče na Vysočině. Dále představení příkladů spolupráce domácích a lůžkových hospiců napříč republikou a další související témata. Seminář se uskuteční v pátek 22. 2. 2019, od 9 do 14 hodin v budově Krajského úřadu v Jihlavě.

Aktivní účast přislíbili:

PhDr. Robert Huneš, prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče
PhDr. Ludmila Novotná, předsedkyně Spolku Hospic mezi stromy
Mgr. Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věci a NNO Kraje Vysočina
Ing. Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Kraje Vysočina
zástupce Všeobecné zdravotní pojišťovny
zástupci odborných lékařských společností
MUDr. Miloslava Straková, primářka Oddělení následné péče a rehabilitace Nemocnice Havlíčkův Brod
Martina Paulusová, DiS, místopředsedkyně Spolku Hospic mezi stromy
MUDr. Jiří Košťál, ředitel Hospice Chrudim z.ú.
MUDr. Marie Blažková, ošetřující lékařka a zakladatelka Hospice Chrudim z.ú.
MUDr. Vít Kaňkovský, místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny

V případě zájmu o účast na semináři, a vzhledem k tomu, že je kapacita sálu krajského úřadu omezena, prosím o potvrzení/registraci na seminář na e-mail: HosovaD@psp.cz do pondělí 11.2.2019. Pozvánka s podrobným programem bude následně účastníkům zaslána.

Štítky Vít Kaňkovský Kategorie Jihlavsko
Jan Mazanec

Lidovci při Tříkrálovém svařáku představí nové kostýmy. Loni vybrali 15 tisíc

1 měsíc 2 týdny ago
Lidovci při Tříkrálovém svařáku představí nové kostýmy. Loni vybrali 15 tisíc Jan Mazanec Pá, 04. 01. 2019 - 12:19 Začátek akce Po, 07. 01. 2019 - 14:00 Konec akce Po, 07. 01. 2019 - 15:00

Jihlava – Zazpívat si koledy naživo a pochutnat si na perníčcích, svařáku, čaji či horké malině. Tuto možnost mají všichni, kdo v pondělí 7. ledna od 14 do 17 hodin navštíví Tříkrálový svařák na jihlavském Masarykově náměstí. Akci už osmým rokem pořádají jihlavští lidovci a spadá pod charitní Tříkrálovou sbírku.

„Loni jsme od Charity dostali poděkování za nejplnější kasičku z celé Jihlavy – částka činila 15 434 korun. Uvidíme, kolik se vybere letos. Snad příchozí zaujmou i naše nové kostýmy,“ říká předseda jihlavských lidovců Petr Piáček a zve všechny ke společnému zpěvu koled, který v 15 hodin odstartují nadšenci pod vedením Kateřiny Slavětínské.

Heslo Tříkrálové sbírky „Každá koruna pomáhá“ podle Petra Piáčka odkazuje nejen k tomu, že finančně přispějí dárci, ale i k tomu, že pomáhá každý koledník, který si v rámci kostýmu nasadí na hlavu korunu. Akce se už tradičně koná pod záštitou náměstka jihlavského primátora Jaromíra Kaliny a poslance Víta Kaňkovského.

Kategorie Jihlavsko
Jan Mazanec

Europoslanec Zdechovský bude besedovat v Pelhřimově

2 měsíce ago
Europoslanec Zdechovský bude besedovat v Pelhřimově Jan Mazanec St, 19. 12. 2018 - 13:17 Začátek akce Čt, 03. 01. 2019 - 17:00 Konec akce Čt, 03. 01. 2019 - 19:00

Jaká je budoucnost Evropské unie a co bude dál s dotacemi? A jak se staví KDU-ČSL k migraci? Těmto otázkám bude 3. ledna v Pelhřimově čelit europoslanec Tomáš Zdechovský, který bude hostem Inspirativní debaty Okresní hospodářské komory. Kromě besedy ho ten den ještě čeká beseda se studenty humpoleckého gymnázia, návštěva Školního statku, setkání s vedením Humpolce a Světlé nad Sázavou nebo návštěva pelhřimovské firmy První pozice. 

Kategorie Pelhřimovsko
Jan Mazanec
Zaškrtnuto
1 hodina 1 minuta ago
Subscribe to KDU-ČSL Vysočina feed